Filmy

Stacja Wspomnienia

Stacja Wspomnienia to kolejowy kanał filmowy, prowadzony we współpracy z wieloletnim maszynistą, który kierował również pociągami parowymi na trasie ze Środy do Zaniemyśla. Zobacz wspaniałe filmy kolejowe z przeszłości i nie tylko !!!

Obejrzyj i subskrybuj

Planowy pociąg do Zaniemyśla - Lipiec 1989 roku

Schyłek lat 80-tych XX wieku na średzkiej wąskotorówce. Oprócz rozkładowych pociągów pasażerskich, do Zaniemyśla wyprawiano także pociągi transporterowe. Film wspaniale ukazuje codzienność tamtych czasów. Autorem jest Roy Harrison.

Niedzielny przejazd turystyczny - 10 czerwca 2012 roku.

Po raz pierwszy w tym roku do Zaniemyśla wyruszył sezonowy pociąg turystyczny. W niedzielny poranek ciuchcia zabrała 92 osoby, w tym około 20 dzieci w wieku do 4 lat. Poniżej relacja z powrotu do Środy ze stacji w Annopolu.

Dni Powiatu Średzkiego - Festyn na kolejce - 11 września 2011 roku.

Festyn na średzkiej kolejce został zorganizowany z okazji Dni Powiatu Średzkiego. Px48-1756 poraz ostatni w tym roku wyruszył na trasę Środa Miasto - Kipa. Na ogródkach działkowych odbywała się impreza, stąd iście biesiadna muzyka :)

Dzień dziecka na średzkiej kolejce - 30 maja 2010 roku.

Nostalgia za parą: Px48-1920

Naprawdę godny polecenia film duńskiego miłośnika kolei, przedstawia jeden z wielu dni pracy Średzkiej KD w lutym 1992 roku.

ROZKŁAD JAZDY