Kontakt

Słów kilka o stronie ...

Witam serdecznie, nazywam się Adam Kunz i jestem autorem tej strony. Od lat interesuję się kolejami zarówno tymi dużymi, jak i tymi małymi, a szczególnie średzką kolejką.

Pierwszą wersję strony stworzyłem już w 2007 roku, przez dłuższy czas było to jedyne aktualizowane źródło informacji o kolejce w internecie. Przez ostatnią dekadę, stonę odwiedziło wiele tysięcy osób z całego świata. Wymieniłem z nimi setki maili, odpowiadając na wiele pytań.

W latach 2012 - 2017 wykorzystując rozwijające się social media stworzyłem i prowadziłem profil o kolejce na portalu społecznościowym, który w końcowej fazie swojego istnienia osiągnął blisko 3000 organicznych polubień.

Na szczęście po wielu latach kolejka trafiła w ręce specjalistów, którzy działają na wielu frontach również w internecie.

Podkreślam, że niniejsza strona nie jest oficjalną stroną kolejki, ani nie jest przeciwko nikomu skierowana, lecz ma charakter informacyjno-promocyjny i utrzymywana jest ze środków prywatnych.

Po najnowsze informacje dotyczące aktualnej działalności kolejki należy zajrzeć na oficjalną stronę Średzkiej Kolei Powiatowej.

Wszystkie wykorzystane zdjęcia należą do ich autorów i podlegają prawom autorskim.... i o kolejce

Operatorem Średzkiej Kolei Powiatowej jest:

Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana"
z siedzibą w Środzie Wlkp. ul. Dworcowa 3 .
tel. 698-013-292

Zamówienia oraz szczegóły dotyczące wynajmu pociągów
dla grup szkolnych lub zorganizowanych,
przyjmowane są pod adresem:
tpks.bana@gmail.com

Właścicielem wąskotorówki oraz podmiotem odpowiedzialnym jest:

Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.
ul. Daszyńskiego 5
63-000 Środa Wlkp.
tel/fax (61) 285-80-51